titulky mapa_ceska

DietaTour


Liberec
17. 5. | 10:00
OC FORUM LIBEREC
SOUKENNÉ NÁMĚSTÍ

DietaTour


Praha
18. 5. | 10:00
OC ARKÁDY PANKRÁC
PRAHA 4

DietaTour


Plzeň
19. 5. | 10:00
OC OLYMPIA PLZEN
PÍSECKÁ ULICE

DietaTour


České Budějovice
20. 5. | 10:00
HYPERMARKET TESCO
ČESKÉ BUDĚJOVICE

DietaTour


Brno
21. 5. | 10:00
OC OLYMPIA BRNO
U DÁLNICE 777

DietaTour


Olomouc
22. 5. | 10:00
OC ŠANTOVKA
OLOMOUC

DietaTour


Ostrava
23. 5. | 10:00
AVION SHOPPING PARK
OSTRAVA
Liberec Praha Plzeň České Budějovice Brno Olomouc Ostrava
dieta_casopis
Poradce

Petr Havlíček

Kdysi sám závodně sportoval a možná i proto pak byly jeho první výživové a nutriční programy pro sportovce. Teprve později se začal věnovat zdravému životnímu stylu jako celku. V současné době má vlastní Centrum Vittore zaměřené na výživu, v jehož nabídce jsou nutriční programy pro vrcholový sport, nutriční programy pro rekreační sport, ale také speciální měření a konzultace ohledně výživy při hubnutí, při změně životního stylu či civilizačních chorobách. Petr je výživový specialista jak pro laickou veřejnost, tak pro vrcholové sportovce. Je spolumoderátorem pořadů TV Prima Jste to, co jíte a Souboj v těžké váze. www.petr-havlicek.com.

Na Dietatour bude hlavním garantem hubnutí. Poradí vám se sestavou jídelníčku a výživovým plánem na míru.

Co se ti vybaví, když se řekne slovo DIETA?

Když se řekne dieta, vybaví se mi hned tři věci: nemocný člověk, zhoubné diety a časopis Dieta. Musím konstatovat, že jen to třetí je příjemné :-)

Letos ses opět jako jeden z odborníků zapojil do projektu Dietatour – tzv. Dietní poradny na kolečkách. Proč jsi do toho projektu šel?

Asi bych teď mohl plácat nesmysly o tom, jak je nutné pomáhat, bla, bla, bla… A další podobné nesmysly. Pravda je ale zcela prozaická. Jedná se o fajn akci, kdy mám šanci vypadnout ze stereotypu, být s kamarády – protože všichni jsme dnes kamarádi – a pokecat si s lidmi :-) Je fajn, že se potkávám s lidmi, kteří mé práci fandí a věří mi :-)

Dietatour jsi již několikrát absolvoval, jak se ti na akci Diety Líbilo?

Já myslím, že odpověď je už naznačena v odpovědi předchozí. Sice záhul, ale týden s fajn lidmi. Večer jsme býváme sice všichni napůl mrtví a ten poslední den zcela mrtví, ale bývá to přesto příjemné.

Tvojí specializací je výživa a jídlo. Myslíš si, že se Češi začali více zajímat o to, co jedí a proč?

Upřímně – někdy a někdo. Situace v České republice není moc dobrá, osvěty je více, než kdy jindy, ale… Počet lidí s nadváhou, obézních a nemocných civilizačními chorobami narůstá, takže možná se zajímají, ale mnohdy je jejich životní realita a frustrace neustále hází zpět do apatie…

Jak většinou zní nejčastější otázky na tvou adresu?

Nejčastější otázkou je jednoznačně: jak mám zhubnout. A bohužel, odpověď na to je v tom krátkém čase, kterou míváme k dispozici, nemožná. Takže se většinou snažíme najít alespon příčinu problému, neboť to považuju za základ úspěchu při pokusu o hubnutí.

Můžeš prozradit nějaký zajímavý moment z tour?

Obávám se, že mohu napsat tak maximálně pojednání o ztrátě paměti . Občas byla ta hlava večer pěkně vymázlá – když řešíte problémy 50–70 lidí denně, asi to ani jinak dopadnout nemůže :-)

Dietní poradna bývá opravdu náročná a kvůli deseti minutám s tebou si lidé občas vystojí i tříhodinovou frontu. Stíháš vůbec zdravě a pětkrát denně jíst?

Jídlo stíhám naprosto báječně, nemám problém komunikovat a jíst. To jsou asi jediné dvě činnosti, které jako chlap zvládnu dělat současně :-)

Jak to máš se zdravou stravou ty sám – držíš se svých zásad a praktikuješ je ve své rodině?

Osobně si myslím, že moje strava je perfektní, i když se samozřejmě drobné prohřešky najdou – to přece jinak nejde. Ale jsou to prohřešky do kvalitních dobrot, polysyntetické hnusy mi do ledničky ani špajzky nesmí.

Vzhledem k tomu, že tvoje práce je sestavovat lidem jídelníčky, dokážeš i ty sám zhřešit? A čím?

Jasně, že hřeším, už jsem se prásknul v předchozí odpovědi. Občas je to čokoláda, občas čabajka nebo uheráček, občas frgál. To jsou naprosto úžasné valašské koláče, které peče jedna naše klientka a prodává je na farmářských trzích. Těm nikdy neodolám. Ale už i tyhle koláče existují v celozrnné špaldové verzi a jsou fajn :-)

Musíš si i ty hlídat váhu?

Jasně, že si musím hlídat váhu, nejsem od přírody štíhlý. Ale raději se budu více hýbat, než bych měl hladovět a hlídat každé sousto, které strčím do pusy. Samozřejmě že jsou období, kdy mi to ujede – když je hodně práce, ale vždy jen o pár kilo, se kterými si dokážu za ta léta poradit :-)

Držel jsi někdy nějakou dietu?

To víš, že ano. Po revoluci se tu objevila dělená strava, takže šup do ní. To bylo peklo, celý den neřešíte nic jinýho než to, kdy a co si můžete dát. V době, kdy jsem sportoval, to zas byly různé modifikace sportovních diet, které měly za účel snížit množství podkožního tuku na naprosté minimum. Ovšem za cenu následného jo-jo efektu. Vždy to bylo jen na určitou chvíli, ale to mi bylo vcelku jedno – závody nejsou celý rok :-) Naštěstí :-) Od té doby je mi jasné, že každé násilí, páchané na vlastním těle, bývá po zásluze „odměněno“ – ať žijí diety a 5000 kJ :-)

Existuje nějaká ze světových diet, kterou bys přece jen neodsuzoval?

Ani nevím, asi jsem je už všechny vypudil z hlavy – obrana mozku pro zajištění duševní rovnováhy a psychické pohody :-)

Podle tebe ke správnému hubnutí patří zdravé jídlo, pohyb a odpočinek. Prozraď nám nějaké tipy z tvého života, tak třeba recept, pohyb a relax, které preferuješ?

Nejlepší relax? Sekání zahrady. Máknete si a ještě je vidět kus práce. Vaření – když se pak všem dělají boule za ušima. A navíc, inspiraci mohou lidé hledat v našich společných knížkách Jídlo jako životní styl I. A II., Superjídelníček a nebo Hezky česky, hravě a zdravě. Čtení pohádek dceři před spaním. Válení se na gauči u dobrého filmu a následné sladké klimbání :-) Chytrý pokec, který má smysl. Těch věcí je spousta.

facebook
Výherci

Lorem ipsum jkhjk adjkh ad kahd asdh kajdh jhadk adhk akdh ajkdh ajk hahdjk adhajk adkjh kjadh jkadha jdkah adkjadakjdkadkjadjkadjkadh.

  • 1 Jana Palasová
  • 2 Silvie Dvořáčková
  • 3 Marta Krásová

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI