titulky mapa_ceska

DietaTour


Liberec
17. 5. | 10:00
OC FORUM LIBEREC
SOUKENNÉ NÁMĚSTÍ

DietaTour


Praha
18. 5. | 10:00
OC ARKÁDY PANKRÁC
PRAHA 4

DietaTour


Plzeň
19. 5. | 10:00
OC OLYMPIA PLZEN
PÍSECKÁ ULICE

DietaTour


České Budějovice
20. 5. | 10:00
HYPERMARKET TESCO
ČESKÉ BUDĚJOVICE

DietaTour


Brno
21. 5. | 10:00
OC OLYMPIA BRNO
U DÁLNICE 777

DietaTour


Olomouc
22. 5. | 10:00
OC ŠANTOVKA
OLOMOUC

DietaTour


Ostrava
23. 5. | 10:00
AVION SHOPPING PARK
OSTRAVA
Liberec Praha Plzeň České Budějovice Brno Olomouc Ostrava
dieta_casopis
Poradce

Zuzana Bičíková

Sport je zřejmě jejím životním posláním. Je bývalou reprezentantkou ČR v atletice ve skoku dalekém a sprintech a v těchto disciplínách zároveň několikanásobnou medailistkou a držitelkou mistrovského titulu z Mistrovství ČR v atletice. Vystudovala Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Je zakladatelkou pohybového programu Vnímej své tělo a autorkou stejnojmenného DVD. Je spoluautorkou knihy Jak se hubne v Čechách. Kromě toho je také osobní trenérkou českých celebrit a kondiční trenérkou vrcholových sportovců. www.vnimejsvetelo.cz

Na Dietatour bude mít na starosti pohybové aktivity. Sestaví vám speciální pohybový plán, který zvládne s chutí každý v domácích podmínkách.

Co se ti vybaví, když se řekne slovo DIETA?

Prvně se mi vybaví časopis Dieta a jeho šéfredaktorka Petra Lamschová, vlastně ty, která jsi mi už několikrát vysvětlovala pravou podstatu slova „dieta“a to, že se vlastně jedná o zdravý životní styl. Takže má představa je již trochu ovlivněná :-) Osobně mám slovo DIETA spojeno se zdravím. DIETU je potřeba nastolit, když je v těle něco špatně, něco nefunguje tak jak má a potřebujeme navést na správnou cestu. Mám ji spojenou s nějakým dočasným režimem, než bude tělo opět v normálu a my se budeme těšit dobrému zdraví.

I ty s námi již po několikáté pojedeš na Dietatour – tzv. Dietní poradnu na kolečkách. Proč jsi do toho projektu šla?

Jsem přesvědčená, že jsme našli a skloubili něco, co funguje a dává to smysl. Šla jsem do toho taky proto, že mě baví pracovat s lidmi, kteří se rozhodnou na sobě pracovat. Líbí se mi myšlenka toho, že někomu může pomoci má rada, že ho můžu pozitivně nasměrovat.

Jak se ti na našich předchozích společných tour líbilo?

Bylo to dlouhé a vyčerpávající, ale líbilo, dokonce čím více se to blížilo ke konci, tím se mi to líbilo víc. Přišlo mi to jako na táboře, zpočátku je člověk plný očekávání a nejistoty a potom se vám nechce domů :-) . Pro mě tento „výlet“ znamenal spoustu zkušeností a cenných informací.

Tvojí specializací je pohyb a cvičení, radíš lidem, jak se správně hýbat. Myslíš si, že se Češi hýbou dostatečně?

Český národ bych, co se pohybu týká, rozdělila na tři skupiny. Ty, co sport milují a mají ho jako samozřejmost. Ty co vědí, že se hýbat musí, protože bez toho to nejde, ale prostě to nemají jako prioritu a tak mají milion výmluv, proč se zrovna dnes hýbat nebudou. A ty, co jsou líní a hýbat se prostě nechtějí, protože to přeci není potřeba, což je s prominutím pouze póza a časem i těmto lidem dojde, že pohyb je prostě potřeba.

Jak většinou zní nejčastější otázky na tvou adresu?

Suverénně nejčastější dotaz se týká vhodného pohybu na hubnutí, optimální tepové frekvence a posilování břišních svalů.

Můžeš prozradit nějaký zajímavý moment z tour?

Zajímavých momentů byla spousta. Jiné město – jiný typ lidí – jiné momenty – jiné osobní příběhy. V paměti mi utkvěla Ostrava a neskutečně sympatická mladá slečna, která nešla do školy, jen aby se s námi setkala. Myslím si, že to pro ni byl ohromný zážitek, na který jen tak nezapomene a aby také ne, když ji v náručí nosil sám Petr Havlíček. Její radost a smích v očích si budu pamatovat hodně dlouho.

Zacvičíš si během té týdenní šnůry po městech ČR?

No, plnohodnotný trénink jsem si tedy opravdu nikdy dát nestihla Spíš to bylo takové mini cvičeníčko v pauze. Však jsem se také po tour na pořádný trénink těšila. Můj každodenní pohyb mi totiž začal chybět.

Jak často ty sama cvičíš?

Nyní už nemám pevný režim, toho jsem si užila za doby své atletické kariéry až až. Takže si teď vychutnávám práva svobodné volby. Jsem typ člověka, který to bez pohybu moc dlouho nevydrží. Řídím se potřebou svého těla, někdy jsem schopná cvičit dvakrát denně a někdy to vyjde jen dvakrát týdně, to už jsem ale jako na trní.

Jaký pohyb je ti blízký a jaký naopak?

Dříve jsem byla hodně dynamický typ, skákala jsem do dálky a běhala sprinty, a tam se to bez rychlosti a dynamiky neobejde. Ten pocit, když stojíte v dálkařském sektoru, máte formu a potřebujete to prodat je úžasný a jsem vděčná za to, že jsem to mohla okusit. Mysl je soustředěná pouze na výkon, v hlavě jen jedna myšlenka, skočit co nejdál. Koncentrujete chvíli všechny síly a pak to převedete do běhu, před prknem se snížíte a bum…letíte vzduchem a potom už se jenom otáčíte v písku a sledujete světelnou tabuli, očekávajíc hodnotu výkonu. Toto mi bylo blízké po dlouhou dobu a dodnes prožívám mravenčení v břiše, když koukám na atletiku a vím co sportovci cítí. Jakoby však mé tělo už nechtělo dělat dynamické věci, začala mě bavit Jóga, mám ráda trénink, kdy pracujete s vlastní vahou těla, bruslím, lyžuju, jezdím na kole, běžkuju, hraju tenis a squash, běhám, tancuju, dělám prostě to, na co mám zrovna chuť a co jsem během atletické kariéry dělat nemohla. Neexistuje snad sport, který bych nezkusila :-)

Musíš si i ty hlídat váhu?

Mám- li být upřímná, a já budu :-) mám asi to štěstí, že váhu neřeším. Jídlo je pro mě zrovna tak přirozená a samozřejmá věc, jako je pohyb. Takže jím vše, co mi chutná a o co si mé tělo říká.

Hubla jsi někdy do šatů?

Tak tato zkušenost mi chybí :-) . Mám ale zkušenost s takzvaným „rýsováním“ před závody. To jsem měla stanovenou váhu, při které jsem se cítila perfektně a k tomu bylo potřeba jídelníček trochu upravit a shodit díky němu třeba 2 kila.

A můžeš si v klidu dát svíčkovou se šesti, nebo přemýšlíš nad tím, co jíš?

Svíčkovou s knedlíkem miluju! Je to má nejoblíbenější omáčka. Možná i proto, že ji mívám velice zřídka, ale o to více si ji potom vychutnám. Díky mému povolání mám během dne opravdu velký výdej, a proto potřebuji kvalitní plnohodnotnou stravu. Nad tím, co jím, tedy určitě přemýšlím, jídlo mě baví.

facebook
Výherci

Lorem ipsum jkhjk adjkh ad kahd asdh kajdh jhadk adhk akdh ajkdh ajk hahdjk adhajk adkjh kjadh jkadha jdkah adkjadakjdkadkjadjkadjkadh.

  • 1 Jana Palasová
  • 2 Silvie Dvořáčková
  • 3 Marta Krásová

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI